Spotkania z Teatrem „Kropa”

Spotkania z Teatrem „Kropa” w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2019/2020:

13. 09. 2019 „Pirackie opowieści czyli przyjaźń cenniejsza niż złoto”.

Kwiaciarka Luizka od zawsze marzyła by zostać prawdziwym piratem. A raczej piratką. Kiedy spotyka tajemniczego grajka i znajduje mapę, okazuje się, że będzie miała szansę spełnić swoje marzenie. Co jednak gdy przyjdzie jej stanąć  oko w oko z Neptunem – Władcą Mórz – i wybierać pomiędzy przyjaciółmi a skarbem i władzą.

11. 10. 2019 „Wtorek Niesforek i reszta tygodnia”.

Dni Tygodnia postanawiają urządzić tydzień sportu. Nad tym by wszystko przebiegło jak należy czuwa Niedziela, jednak jej plany wkrótce mocno się skomplikują. Figle Wtorka Niesforka wprowadzą niemałe zamieszanie, choć z pewnością będą też powodem do niejednej salwy śmiechu.

15. 11. 2019  „1,2,3 Ciuchcia rusza już”

Kiedy smok wawelski Kicek wybiera się w odwiedziny do swojego brata, smoka Strachoty, możemy być pewni, że nie będzie to podróż zwyczajna. Razem z dziećmi i Ciuchcią Bercią zwiedzą po drodze Zakopane, Warszawę, Dęblin a także spędzą chwilę nad polskim morzem by zakończyć podróż we Wrocławiu.

20. 12. 2019 „Przygoda malutka pewnego krasnoludka”.

Krasnal Marcerli uwielbia święty spokój i swój domek z ogródkiem, nie lubi za to Leśnych Elfów i innych stworzeń z lasu. Kiedy jednak pojawi się zła czarownica, Krasnal, jego przyjaciele, Leśne Elfy i inne leśne stworzenia będą musieli porzucić dawne animozje by stawić jej czoło.

17. 01. 2020 „Dookoła świata zaczarowanym balonem”.

Profesor Tutka i jego bratanica Jagódka wyruszają na poszukiwanie zaginionego deszczu. Na szczęście mają do dyspozycji najnowszy wynalazek profesora – czarodziejski balon – i najnowszy wynalazek Jagódki – Wszystkowiedzący Komputer Gadający. Poszukiwania zawiodą ich do Indii, Chin, Szkocji, na Saharę oraz do Meksyku. Czy odnajdą deszcz, czy raczej wszyscy skończymy jak suche badyle?

28. 02. 2020 „Między nami planetami”.

W układzie słonecznym panuje odwieczny porządek… No… Zazwyczaj panuje – kiedy planety zaczynają rozrabiać a Słońce obraża się i postanawia wyjechać na wakacje, panuje raczej kosmiczny bałagan.Zanim wszystko wróci na swoje miejsce, planety będą musiały postarać się i udobruchać swoją najważniejszą gwiazdę. Dzieci zaś – w zabawnej i przystępnej formie – poznają podstawowe fakty dotyczące układu słonecznego.

13. 03. 2020 „Dinozaur Stefan i jego niesamowity świat”.

Jagódka i profesor Tutka powracają, wraz z nimi zaś ich najnowszy wynalazek – Czasocofacz. To dzięki niemu zyskamy możliwość przeniesienia się do czasów prehistorycznych, gdy ziemię przemierzały dinozaury a wśród nich Dinozaur Stefan.

17. 04. 2020 „Co w środku piszczy?”.

Krwinka Malwinka zabiera dzieci na niezwykłą wyprawę do wnętrza… małego człowieka. Tak, tak – zajrzymy do serca i dowiemy się dlaczego krew jest tak ważna. Na własne oczy przekonamy się też jak organizm radzi sobie gdy zagrażają mu zarazki a także dowiemy się dlaczego warto myć ręce i zjadać dużo zdrowych potraw.

15. 05. 2020 „Na dworze Króla Pasibrzucha”.

Król Pasibrzuch całymi dniami przesiaduje przed telewizorem, grając w gry i objadając się słodyczami. Nie ma pojęcia, że w ten sposób pomaga groźnemu Teleftworowi przejąć władzę we własnym królestwie.Czy postanowi zmienić swoje zachowanie, gdy telewizyjno-internetowy stwór postanowi pozbawić go tronu i uprowadzić królową? I czy na prawdę można go pokonać robiąc przysiady?

12. 06. 2020 „Taka bryka Afryka”.

Sensacyjna bajeczka, w której Wielbłąd wyrusza na sawannę by ratować swojego przyjaciela Lemura Cypriana. Tam, wraz z menażerią afrykańskich zwierząt będzie musiał stawić czoła niegrzecznej Małpie, która lubi żartować, nie bacząc na to,  że sprawia komuś przykrość. Wkrótce jednak przekona się co oznacza przysłowie „Nie rób drugiemu co tobie nie miłe”.