„Okruszkowe spotkanie”

Serdecznie zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami na spotkanie z Panią Martą Szloser – wrocławską autorką książki dla dzieci pt.: „Okruszki”, połączone z warsztatami plastycznymi. Podczas spotkania będzie: kreatywna zabawa, „przytulaśny” piesek Knedel, pamiątkowe pieczątki i coś do zabrania do domu.

Spotkanie odbędzie się 25 listopada (sobota) w Bibliotece przy ulicy Powstańców Śląskich 210.

Początek – godz. 11. 00 (spotkanie może potrwać około dwóch godzin)

Na spotkaniu będzie możliwość kupienia książki z imienną dedykacją.

Wstęp wolny!

 

Marta Szloser – wrocławska autorka książek dziecięcych oraz kulinarnych. Pisze, recenzuje i prowadzi spotkania autorskie z dziećmi.

www.facebook.com/MartaSzloser

www.nakuchennymprogu.pl

www.kulinarnaczytelnia.pl

Drodzy Rodzice!

Przerwa wakacyjna w Przedszkolu nr 61 „Gajowickie Skrzaty” w roku szkolnym 2017/2018 w sierpniu.

„Pasowanie na Przedszkolaka”

29. 11. 2017 (środa) o godz. 15. 30 Dzieci oraz Panie zapraszają Rodziców z Grupy I na uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”.

„Zdrowy wrocławianin” – kampania prozdrowotna w przedszkolu

W dniach 20. 11. – 24. 11. 2017 zapraszamy Dzieci i Rodziców do udziału w przedszkolnej kampanii prozdrowotnej pt. „Zdrowy wrocławianin”.

Cel kampanii: tworzenie pozytywnych postaw wobec zdrowia i tratowania go jako największej wartości.

Podczas trwania kampanii, dzieci:

  • poznają czynniki warunkujące zdrowie, m. in.: aktywność ruchowa, sposób odżywiania, środowisko fizyczne (zanieczyszczenie powietrza, wody),
  • będą uczestniczyły w „Festiwalu Zdrowia”- międzyprzedszkolnych zawodach sportowych, organizowanych w Przedszkolu nr 4 (dzieci z grupy IV),
  • wezmą udział w spotkaniu autorskim z Panią Martą Szloser, wrocławską autorką książek dla dzieci (dzieci z grupy: III, IV i V),
  • będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie „Jak być dla siebie życzliwym”? a Krasnal Życzliwek wręczy dzieciom dyplomy i nagrody za udział w Przedszkolnym Konkursie Rodzinnym  pt.: „Moje małe miejsce na ziemi”.

Szczegółowy plan kampanii prozdrowotnej znajduje się na tablicy ogłoszeń w holu przedszkola.

Uwaga!

Drodzy Rodzice!

Prosimy o terminowe wpłaty za przedszkole – do 15 każdego miesiąca!

Sanepid ostrzega!

Z niepokojem informujemy, że po długiej nieobecności pojawiły się we wrocławskich placówkach oświatowych problemy z zachorowaniem dzieci na wszawicę. Jest to choroba zakaźna i wymaga leczenia. Powoduje ona szybkie zarażanie się dzieci, a w związku z tym również innych członków rodziny, a nieleczona powoduje duży dyskomfort dla dziecka i stanowi poważną przyczynę chorób skóry. Zakażenie może nastąpić w szkole, przedszkolu, ale również w czasie pobytu w salach zabaw, na basenie (suszarki), na zajęciach w innych instytucjach, gdzie następuje bezpośredni kontakt z dziećmi a także w dużych skupiskach ludności (sklepy, kina, środki transportu, itp.)

Prosimy Rodziców o systematyczne sprawdzanie czystości skóry dziecka!

Więcej informacji na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Wrocławiu www.psse.wroc.pl

Zachęcamy również do zapoznania się z ulotkami:

„Pedikuloza czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie”

„Wszawica głowowa czyli jak pokonać mity, wstyd i pasożyty”

„Pedikuloza”

Konsultacje Indywidualne dla Rodziców

W roku szkolnym 2017/2018 zapraszamy Rodziców na konsultacje indywidualne, podczas których można porozmawiać z nauczycielką grupy na temat zachowania dziecka w przedszkolu, jego osiągnięć, postępów bądź trudności.

Na konsultacje zapraszamy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z nauczycielką grupy.

Jak wyłączyć powiadomienia mailowe o nowościach na stronie Przedszkola nr 61 „Gajowickie Skrzaty”?

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi możliwości wypisania się z listy powiadomień o nowościach na stronie internetowej Przedszkola nr 61 „Gajowickie Skrzaty (patrz: zakładka”zapisz się na powiadomienia o nowościach na stronie”), przypominamy, że w każdej chwili można się wypisać i można to zrobić wyłącznie samodzielnie.

Oto sposób:

- na dole emalia z powiadomieniem o nowościach na stronie znajduje się odnośnik „wypisz się”, umożliwiający wypisanie się

Powodzenia!

Ubezpieczenie dzieci w roku szkolnym 2017/2018

Rodzice!

Informujemy, że na stronie „Ogłoszenia”, zamieszczona jest oferta ubezpieczenia „Allianz” na rok szkolny 2017/2018

Uwaga! Rodzice

W związku z Ustawą z dnia 1 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego informuję, ze od dnia 1 stycznia 2017 roku nie pobiera się opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę od dzieci, które ukończyły 6 lat (realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego). Rodzice ponoszą jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

W razie wątpliwości proszę o kontakt pod numerem telefonu 71 – 798 – 68 – 04 – Intendent

Szanowni Państwo

W żywieniu zbiorowym ogromnym utrudnieniem dla pracy kuchni jest osobne przygotowywanie posiłków dla niektórych dzieci. Dlatego też dla dzieci będących na indywidualnej diecie (np. uczulenie na niektóre pokarmy) takie posiłki będą przygotowywane tylko na pisemny wniosek rodziców z załączonym zaświadczeniem od lekarza specjalisty (alergologa) z opisem jakich składników pokarmowych dziecko nie może spożywać. Nie będą przyjmowane ustne informacje od rodziców lub opiekunów.

Opłata za przedszkole

Płatność za przedszkole wyłącznie przelewem na konto placówki:

  • Przedszkole nr 61 „Gajowickie Skrzaty”
  • ul. Gajowicka 199
  • Wrocław
  • numer konta: 33 1020 5226 0000 6002 0417 0387

W treści przelewu należy wpisać:

  • Nazwisko i imię dziecka …
  • Grupa …

Płatność do 15 każdego miesiąca (data wpływu na konto)

Za nieterminowe wpłaty będą naliczane odsetki!

Automatyczne powiadamianie o nowościach na stronie przedszkola

Drodzy Rodzice,
aby umożliwić Państwu bycie na bieżąco z informacjami o tym, co się dzieje w przedszkolu, wprowadziliśmy na stronie możliwość zapisania się na automatyczne powiadomienia mailowe.

Po prawej stronie na dole zobaczycie Państwo formularz wymagający jednie podania adresu mailowego w celu uzyskiwania na własną skrzynkę pocztową powiadomień o nowych ogłoszeniach i wydarzeniach publikowanych na stronie.

Mamy nadzieję, że nowa funkcja ułatwi Państwu śledzenie wydarzeń i ogłoszeń przedszkolnych na bieżąco.

Tematy kompleksowe na listopad 2017

Zapraszamy na stronę „Oferta edukacyjna”, gdzie udostępniamy tematykę zajęć tygodniowych na listopad 2017 dla poszczególnych grup.

Zachęcamy do odwiedzania tej strony, ponieważ tematy kompleksowe są aktualizowane co miesiąc.