Uwaga Rodzice!

Od 03. 09. 2018 (poniedziałek) w przedszkolu będzie obowiązywała ewidencja elektroniczna pobytu dziecka w przedszkolu.

W związku z tym od 27. 08. – 31. 08. 2018 (od poniedziałku do piątku) w godzinach 8. 00 – 17. 00, prosimy zgłaszać się do intendenta przedszkola po odbiór kart elektronicznych do ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu.

Informacja dla Rodziców Dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola

Wyprawka dla przedszkolaka na dzień 03. 09. 2018

 • obuwie zmienne – podpisane (kapcie zapinane na gumkę lub rzepy)
 • piżamka letnia
 • ubranka na zmianę w woreczku płóciennym – podpisanym (majteczki, rajstopy, spodnie, skarpety)
 • poszewka na poduszkę typu „Jasiek” o wymiarach 35 x 50 cm (podpisana)

Prosimy, aby wszystkie ubranka dziecka podpisać pisakiem wodoodpornym lub długopisem.

Terminy zebrań grupowych – organizacyjnych zostaną podane w pierwszym tygodniu września.

Wakacyjne życzenia

Przerwa wakacyjna w Przedszkolu nr 61 „Gajowickie Skrzaty” w roku szkolnym 2017/2018 w sierpniu.

Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku.

Do zobaczenia na wakacyjnych szlakach!

Drodzy Rodzice!

W związku z właściwym zaplanowaniem organizacji pracy przedszkola w okresie wakacyjnym, bardzo proszę o deklaracje pobytu dziecka u wychowawców grup na lipiec 2018 r.

Przedszkole zastępcze w wyjątkowych sytuacjach w sierpniu – Przedszkole nr 28 przy ul. Orlej /podanie z uzasadnieniem  do dyrektora Przedszkola nr 61 Gajowickie Skrzaty/.

Rekrutacja do szkół i przedszkoli na rok 2018/2019

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na stronę ogłoszenia/Informacje stałe -  rekrutacja do szkół i przedszkoli 2018/2019, gdzie udostępniamy aktualne informacje dotyczące rekrutacji.

Rodzice/Opiekunowie prawni nie korzystający z komputera/Internetu

należy:

 • pobrać wniosek w dowolnym przedszkolu
 • wypełnić ręcznie i zaznaczyć spełniane kryteria
 • podpisać wniosek
 • złożyć wniosek w przedszkolu pierwszego wyboru

Uwaga! Zmiana rozliczania pobytu dziecka w przedszkolu

Od maja 2018 zmiana rozliczania pobytu dziecka w przedszkolu:

 • przy rozliczeniu zrealizowanych godzin pobytu dziecka w przedszkolu stosowane będzie rozliczenie miesięczne (po upływie miesiąca)
 • do czasu wprowadzenia czytników codziennie notowane będą ręcznie godziny przyprowadzenia i odbioru dziecka.

Drodzy Rodzice!

W związku z zapisami Uchwały nr L III/1271/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 5 kwietnia 2018 r. zmieniającej uchwałę nr XLVII/1094/17 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie ustaleń cen za usługi przewozowe świadczone środkami transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław oraz ustalania opłaty dodatkowej i manipulacyjnej(Dz. Urz. Woj. Doln. Z 2018 R.  poz.2092)

Od dnia 1 września 2018 r. do korzystania z bezpłatnych przejazdów na wszystkich typach linii są uprawnieni również uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych – nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia.

Szanowni Państwo

W żywieniu zbiorowym ogromnym utrudnieniem dla pracy w kuchni jest osobne przygotowywanie posiłków dla niektórych dzieci. Dlatego też dla dzieci będących na indywidualnej diecie ( np. uczulenie na niektóre pokarmy) takie posiłki będą przygotowywane tylko na pisemny wniosek rodziców z załączonym zaświadczenie od lekarza specjalisty  (alergologa) z opisem jakich składników pokarmowych dziecko nie może spożywać. Nie będą przyjmowane ustne informacje od rodziców lub opiekunów.

Informacje dotyczące wysokości opłaty za przedszkole są wysyłane mailem do rodziców najpóźniej do 5 roboczego dnia każdego nowego miesiąca na adres podany przy podpisywaniu umowy. Jeśli wiadomość nie dotarła, brak w niej treści lub rodzic ma pytania dotyczące wysokości opłaty to proszę o kontakt wyłącznie  z Intendentką przedszkola w godzinach od 8:00 – 11.00 osobiście lub telefonicznie pod numerem 071/798-68-04 wew . 100

INFORMACJE DODATKOWE

Centrum Usług Informatycznych działający w porozumieniu z Wydziałem Edukacji informuje, że od dnia 1.X.2013 r. istnieje możliwość dokonywania wpłat przez rodziców, za pobyt i żywienie dziecka w następujących miejscach:

1. Kasa CUI przy. Ul. Namysłowskiej 8 we Wrocławiu. Kasa pok. 319 piętro III jest czynna: od 9.00-14.00

2. Kasy UM przekształcone zostały w Punkty Obsługi Bankowej  w następujących lokalizacjach:

 • ul. G. Zapolskiej 2/4
 • ul. Nowy Targ  1-8
 • ul. Kotlarska 41
 • ul.Kromera 44

3. Oddziały PKO BP  oraz Punkty Obsługi Bankowej na terenie Wrocławia. Zgłaszając się do wybranego oddziału powinni Państwo poinformować, że jednostka jest obsługiwana w ramach obsługi bankowej Gminy Wrocław, w związku z powyższym wpłaty przyjmowane są bez prowizji.

W punktach Obsługi Bankowej Rodzic winien znać konto bankowe, na które będzie dokonywał wpłaty na dyspozycję ustną lub na podstawie wypełnionego obowiązującego druku wpłaty przedstawionego przez Bank.

WE WSZYSTKICH PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH PODLEGAJĄCYCH GMINIE WROCŁAW NASTĄPIŁA ZMIANA FORM PŁATNOŚCI – NIE MA MOŻLIWOŚCI PŁATNOŚCI GOTÓWKA W KASIE PLACÓWKI.

„Wrocław dla Rodzica”

Z przyjemnością prezentujemy Państwu informator „Wrocław dla Rodzica”, przygotowany przez Urząd Miejski Wrocławia. Jest to zbiór informacji ważnych i przydatnych rodzicom dzieci w różnym wieku, opublikowany w poręcznej formie artykułu z odnośnikami na stronie https://visitwroclaw.eu/wroclaw-dla-rodzica-od-a-do-z

Zamieszczone w informatorze dane pozwolą szybko i sprawnie wyszukać potrzebne informacje!

Rodzice!

Nasze przedszkole monitoruje jakość powietrza w mieście. Jeśli normy będą przekroczone, dzieci nie będą wychodziły do ogrodu przedszkolnego.

Drodzy Rodzice!

Już od najmłodszych lat możecie rozwijać zainteresowania swoich dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Powstańców Śląskich 190

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Młodzieżowego Domu Kultury – Krzyki

Sanepid ostrzega!

Z niepokojem informujemy, że po długiej nieobecności pojawiły się we wrocławskich placówkach oświatowych problemy z zachorowaniem dzieci na wszawicę. Jest to choroba zakaźna i wymaga leczenia. Powoduje ona szybkie zarażanie się dzieci, a w związku z tym również innych członków rodziny, a nieleczona powoduje duży dyskomfort dla dziecka i stanowi poważną przyczynę chorób skóry. Zakażenie może nastąpić w szkole, przedszkolu, ale również w czasie pobytu w salach zabaw, na basenie (suszarki), na zajęciach w innych instytucjach, gdzie następuje bezpośredni kontakt z dziećmi a także w dużych skupiskach ludności (sklepy, kina, środki transportu, itp.)

Prosimy Rodziców o systematyczne sprawdzanie czystości skóry dziecka!

Więcej informacji na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Wrocławiu www.psse.wroc.pl

Zachęcamy również do zapoznania się z ulotkami:

„Pedikuloza czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie”

„Wszawica głowowa czyli jak pokonać mity, wstyd i pasożyty”

„Pedikuloza”

Konsultacje Indywidualne dla Rodziców

W roku szkolnym 2017/2018 zapraszamy Rodziców na konsultacje indywidualne, podczas których można porozmawiać z nauczycielką grupy na temat zachowania dziecka w przedszkolu, jego osiągnięć, postępów bądź trudności.

Na konsultacje zapraszamy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z nauczycielką grupy.

Jak wyłączyć powiadomienia mailowe o nowościach na stronie Przedszkola nr 61 „Gajowickie Skrzaty”?

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi możliwości wypisania się z listy powiadomień o nowościach na stronie internetowej Przedszkola nr 61 „Gajowickie Skrzaty (patrz: zakładka”zapisz się na powiadomienia o nowościach na stronie”), przypominamy, że w każdej chwili można się wypisać i można to zrobić wyłącznie samodzielnie.

Oto sposób:

- na dole emalia z powiadomieniem o nowościach na stronie znajduje się odnośnik „wypisz się”, umożliwiający wypisanie się

Powodzenia!

Uwaga! Rodzice

W związku z Ustawą z dnia 1 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego informuję, ze od dnia 1 stycznia 2017 roku nie pobiera się opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę od dzieci, które ukończyły 6 lat (realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego). Rodzice ponoszą jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

W razie wątpliwości proszę o kontakt pod numerem telefonu 71 – 798 – 68 – 04 – Intendent

Opłata za przedszkole

Płatność za przedszkole przelewem na konto placówki:

 • Przedszkole nr 61 „Gajowickie Skrzaty”
 • ul. Gajowicka 199
 • Wrocław
 • numer konta: 33 1020 5226 0000 6002 0417 0387

W treści przelewu należy wpisać:

 • Nazwisko i imię dziecka …
 • Grupa …

Za nieterminowe wpłaty będą naliczane odsetki!

Automatyczne powiadamianie o nowościach na stronie przedszkola

Drodzy Rodzice,
aby umożliwić Państwu bycie na bieżąco z informacjami o tym, co się dzieje w przedszkolu, wprowadziliśmy na stronie możliwość zapisania się na automatyczne powiadomienia mailowe.

Po prawej stronie na dole zobaczycie Państwo formularz wymagający jednie podania adresu mailowego w celu uzyskiwania na własną skrzynkę pocztową powiadomień o nowych ogłoszeniach i wydarzeniach publikowanych na stronie.

Mamy nadzieję, że nowa funkcja ułatwi Państwu śledzenie wydarzeń i ogłoszeń przedszkolnych na bieżąco.

Tematy kompleksowe na czerwiec 2018

Zapraszamy na stronę „Oferta edukacyjna”, gdzie udostępniamy tematykę zajęć tygodniowych na czerwiec 2018 dla poszczególnych grup.

Zachęcamy do odwiedzania tej strony, ponieważ tematy kompleksowe są aktualizowane co miesiąc.