Uwaga! Świąteczna sesja zdjęciowa” c.d.

W dniu 14.12.2018 zostały wysłane mailowo pliki cyfrowe do Rodziców, którzy zamówili zdjęcia.

1. W przypadku zamówienia pojedynczych plików cyfrowych, link do pobrania zdjęć został wysłany automatycznie po opłaceniu zamówienia z adresu: support@zalamo.com

2. Osoby, które zamówiły pakiet plików cyfrowych, lub złożyły zamówienie odbitek za kwotę 100zł (jedno dziecko), lub 150zł (rodzeństwo), otrzymały link do pobrania zdjęć wysłany przez WeTransfer z adresu: noreply@wetransfer.com

LINK JEST AKTYWNY 7 DNI.

„Akademia Rodzica” w naszym przedszkolu

24 stycznia 2019 (czwartek) o godz. 17. 00 zapraszamy Rodziców na spotkanie z cyklu „Akademia Rodzica”. Celem spotkania jest rozwijanie kompetencji rodzicielskich i poznanie praktycznych wskazówek, jak rozwijać talenty dziecka w duchu najnowszej wiedzy z psychologii pozytywnej.

Spotkanie poprowadzi: dr Anna Hildebrandt – Mrozek  Instytut Talentów Flashpoint http://www.instytuttalentow.pl./inspiracje

Rodziców zainteresowanych udziałem w spotkaniu „Akademia Rodzica”, prosimy o zapisywanie się u wychowawców poszczególnych grup.

Uwaga Rodzice!

Zmiana numeru rachunku bankowego!!!! Dotyczy wpłat za pobyt i wyżywienie dziecka w przedszkolu

*Każdy rodzic/opiekun ma indywidualny numer rachunku bankowego na który dokonuje wpłaty.

Rodzice!

Nasze przedszkole monitoruje jakość powietrza w mieście. Jeśli normy będą przekroczone, dzieci nie będą wychodziły do ogrodu przedszkolnego.

Warsztaty dla Rodziców „Jak chwalić i czy karać dzieci?”

Zapraszamy na warsztaty/spotkanie dla Rodziców „Jak chwalić i czy karać dzieci?”

Termin spotkania: 7. 01. 2019 w godz. 17.00 – 19.00

Adresaci: Rodzice dzieci przedszkolnych oraz szkolnych(SP)

Miejsce : Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 4 ul. Jemiołowa 59

Telefon: 71 798 68 30 wew.100 (sekretariat) lub 205

Prowadzący: psycholog Magdalena Bas

Zgłoszenia do 3. 01. 2019  (udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona)

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Szanowni Państwo!

W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

W związku z powyższym, kierujemy do Państwa  list.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonym listem.

2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice

Z poważaniem:

Anna Zalewska  – Minister Edukacji Narodowej           

Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny

„1918–2018: stulecie niepodległości. Polska – Światu”

Drodzy Rodzice!

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy na wystawę pt.: „1918-2018: stulecie niepodległości. Polska – Światu”, którą bezpłatnie można zwiedzać w Muzeum Architektury we Wrocławiu (ul. Bernardyńska 5) od 29 września 2018 do 13 stycznia 2019 roku, codziennie (z wyjątkiem poniedziałku) w godzinach 10.00 – 18.00.

Wystawa „1918–2018: stulecie niepodległości. Polska – Światu” to już trzeci wielki projekt realizowany przez Miasto Wrocław wspólnie z Muzeum Europy i firmą Tempora z Brukseli.

Wystawa „1918–2018: stulecie niepodległości. Polska – światu” jest kolejną, ale po raz pierwszy tak kompleksową, okazją do odkrywania i opisywania roli, jaką na arenie międzynarodowej odegrali wybitni polscy twórcy i reprezentanci różnych dziedzin życia kulturalnego i społecznego. Są wśród nich zarówno wybitni uczeni, jak i przedstawiciele świata sztuki: muzycy, literaci, plastycy, architekci, twórcy kina oraz najważniejsze osobistości ze świata sportu i polityki. Sylwetki i dokonania wybitnych Polaków oraz związane z ich życiem i twórczością eksponaty zostaną ukazane na tle ważnych wydarzeń historycznych – dekad odzwierciedlających ówczesną sytuację polityczną i społeczną w Polce i na świecie.

W poprzednich latach mieszkańcy Wrocławia i nasi goście mogli odbyć fascynujące historyczne podróże dzięki ekspozycjom Europa – to nasza historia (Hala Stulecia, 2009) oraz Przebaczenie i pojednanie. Kardynał Kominek – nieznany ojciec Europy (Arsenał, 2016). Autorem koncepcji wszystkich trzech wystaw jest wybitny filozof i historyk prof. Krzysztof Pomian.

Uwaga!

Drodzy Rodzice!

Prosimy o przyprowadzanie dzieci do przedszkola do godz. 8. 30

Uwaga! Rodzice!

Rodzic lub opiekun prawny ubiegający się o zwolnienie z opłaty za zajęcia przekraczające realizację „Podstawy programowej” dla dziecka/dzieci powinien wypełnić WNIOSEK i dostarczyć go do Intendenta lub wychowawcy grupy.

Wnioski są dostępne u wychowawców poszczególnych grup oraz na tablicy ogłoszeń w holu przedszkola.

Drodzy Rodzice!

W związku z zapisami Uchwały nr L III/1271/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 5 kwietnia 2018 r. zmieniającej uchwałę nr XLVII/1094/17 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie ustaleń cen za usługi przewozowe świadczone środkami transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław oraz ustalania opłaty dodatkowej i manipulacyjnej(Dz. Urz. Woj. Doln. Z 2018 R.  poz.2092)

Od dnia 1 września 2018 r. do korzystania z bezpłatnych przejazdów na wszystkich typach linii są uprawnieni również uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych – nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia.

Szanowni Państwo

W żywieniu zbiorowym ogromnym utrudnieniem dla pracy w kuchni jest osobne przygotowywanie posiłków dla niektórych dzieci. Dlatego też dla dzieci będących na indywidualnej diecie ( np. uczulenie na niektóre pokarmy) takie posiłki będą przygotowywane tylko na pisemny wniosek rodziców z załączonym zaświadczenie od lekarza specjalisty  (alergologa) z opisem jakich składników pokarmowych dziecko nie może spożywać. Nie będą przyjmowane ustne informacje od rodziców lub opiekunów.

Informacje dotyczące wysokości opłaty za przedszkole są wysyłane mailem do rodziców najpóźniej do 5 roboczego dnia każdego nowego miesiąca na adres podany przy podpisywaniu umowy. Jeśli wiadomość nie dotarła, brak w niej treści lub rodzic ma pytania dotyczące wysokości opłaty to proszę o kontakt wyłącznie  z Intendentką przedszkola w godzinach od 8:00 – 11.00 osobiście lub telefonicznie pod numerem 071/798-68-04 wew . 100

INFORMACJE DODATKOWE

Centrum Usług Informatycznych działający w porozumieniu z Wydziałem Edukacji informuje, że od dnia 1.X.2013 r. istnieje możliwość dokonywania wpłat przez rodziców, za pobyt i żywienie dziecka w następujących miejscach:

1. Kasa CUI przy. Ul. Namysłowskiej 8 we Wrocławiu. Kasa pok. 319 piętro III jest czynna: od 9.00-14.00

2. Kasy UM przekształcone zostały w Punkty Obsługi Bankowej  w następujących lokalizacjach:

  • ul. G. Zapolskiej 2/4
  • ul. Nowy Targ  1-8
  • ul. Kotlarska 41
  • ul.Kromera 44

3. Oddziały PKO BP  oraz Punkty Obsługi Bankowej na terenie Wrocławia. Zgłaszając się do wybranego oddziału powinni Państwo poinformować, że jednostka jest obsługiwana w ramach obsługi bankowej Gminy Wrocław, w związku z powyższym wpłaty przyjmowane są bez prowizji.

W punktach Obsługi Bankowej Rodzic winien znać konto bankowe, na które będzie dokonywał wpłaty na dyspozycję ustną lub na podstawie wypełnionego obowiązującego druku wpłaty przedstawionego przez Bank.

WE WSZYSTKICH PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH PODLEGAJĄCYCH GMINIE WROCŁAW NASTĄPIŁA ZMIANA FORM PŁATNOŚCI – NIE MA MOŻLIWOŚCI PŁATNOŚCI GOTÓWKA W KASIE PLACÓWKI.

„Wrocław dla Rodzica”

Z przyjemnością prezentujemy Państwu informator „Wrocław dla Rodzica”, przygotowany przez Urząd Miejski Wrocławia. Jest to zbiór informacji ważnych i przydatnych rodzicom dzieci w różnym wieku, opublikowany w poręcznej formie artykułu z odnośnikami na stronie https://visitwroclaw.eu/wroclaw-dla-rodzica-od-a-do-z

Zamieszczone w informatorze dane pozwolą szybko i sprawnie wyszukać potrzebne informacje!

Drodzy Rodzice!

Już od najmłodszych lat możecie rozwijać zainteresowania swoich dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Powstańców Śląskich 190

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Młodzieżowego Domu Kultury – Krzyki

Sanepid ostrzega!

Z niepokojem informujemy, że po długiej nieobecności pojawiły się we wrocławskich placówkach oświatowych problemy z zachorowaniem dzieci na wszawicę. Jest to choroba zakaźna i wymaga leczenia. Powoduje ona szybkie zarażanie się dzieci, a w związku z tym również innych członków rodziny, a nieleczona powoduje duży dyskomfort dla dziecka i stanowi poważną przyczynę chorób skóry. Zakażenie może nastąpić w szkole, przedszkolu, ale również w czasie pobytu w salach zabaw, na basenie (suszarki), na zajęciach w innych instytucjach, gdzie następuje bezpośredni kontakt z dziećmi a także w dużych skupiskach ludności (sklepy, kina, środki transportu, itp.)

Prosimy Rodziców o systematyczne sprawdzanie czystości skóry dziecka!

Więcej informacji na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Wrocławiu www.psse.wroc.pl

Zachęcamy również do zapoznania się z ulotkami:

„Pedikuloza czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie”

„Wszawica głowowa czyli jak pokonać mity, wstyd i pasożyty”

„Pedikuloza”

Konsultacje Indywidualne dla Rodziców

W roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy Rodziców na konsultacje indywidualne, podczas których można porozmawiać z nauczycielką grupy na temat zachowania dziecka w przedszkolu, jego osiągnięć, postępów bądź trudności.

Na konsultacje zapraszamy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z nauczycielką grupy.

Jak wyłączyć powiadomienia mailowe o nowościach na stronie Przedszkola nr 61 „Gajowickie Skrzaty”?

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi możliwości wypisania się z listy powiadomień o nowościach na stronie internetowej Przedszkola nr 61 „Gajowickie Skrzaty (patrz: zakładka”zapisz się na powiadomienia o nowościach na stronie”), przypominamy, że w każdej chwili można się wypisać i można to zrobić wyłącznie samodzielnie.

Oto sposób:

- na dole emalia z powiadomieniem o nowościach na stronie znajduje się odnośnik „wypisz się”, umożliwiający wypisanie się

Powodzenia!

Uwaga! Rodzice

W związku z Ustawą z dnia 1 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego informuję, ze od dnia 1 stycznia 2017 roku nie pobiera się opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę od dzieci, które ukończyły 6 lat (realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego). Rodzice ponoszą jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

W razie wątpliwości proszę o kontakt pod numerem telefonu 71 – 798 – 68 – 04 – Intendent

Opłata za przedszkole

Płatność za przedszkole przelewem na konto placówki:

  • Przedszkole nr 61 „Gajowickie Skrzaty”
  • ul. Gajowicka 199
  • Wrocław
  • numer konta: 33 1020 5226 0000 6002 0417 0387

W treści przelewu należy wpisać:

  • Nazwisko i imię dziecka …
  • Grupa …

Za nieterminowe wpłaty będą naliczane odsetki!

Automatyczne powiadamianie o nowościach na stronie przedszkola

Drodzy Rodzice,
aby umożliwić Państwu bycie na bieżąco z informacjami o tym, co się dzieje w przedszkolu, wprowadziliśmy na stronie możliwość zapisania się na automatyczne powiadomienia mailowe.

Po prawej stronie na dole zobaczycie Państwo formularz wymagający jednie podania adresu mailowego w celu uzyskiwania na własną skrzynkę pocztową powiadomień o nowych ogłoszeniach i wydarzeniach publikowanych na stronie.

Mamy nadzieję, że nowa funkcja ułatwi Państwu śledzenie wydarzeń i ogłoszeń przedszkolnych na bieżąco.

Tematy kompleksowe na grudzień 2018

Zapraszamy na stronę „Oferta edukacyjna”, gdzie udostępniamy tematykę zajęć tygodniowych na grudzień 2018 dla poszczególnych grup.

Zachęcamy do odwiedzania tej strony, ponieważ tematy kompleksowe są aktualizowane co miesiąc.